1/2008

Časopis Kúpele 1/2008. Časopis vyšiel s pribalenými papučami do kúpeľov.

Obsah, EditorialKúpele 1/2008

Vaše listy, súťaž

Aktuálne

Jar v kúpeloch

Náš hosť - Martin Babjak

Predplatiteľská súťaž

Predstavujeme - kúpele Číž

Kúpele Brusno

Hľadanie času na kvalitnejší život

Zistili sme za vás (pobyty v kúpeloch pre seniorov)

Zdravie

Kúpele informujú

Kúpele Vyšné Ružbachy opäť dostupnejšie

Životný štýl - Sedím, sedíš, sedíme...

Na návšteve - Termálne kúpalisko Vadaš, Thermalpark v Dunajskej Strede a Termálpark Veľký Meder

Galandia

Procedúra - sauna

Kultúra - Emma Tekelyová

Kozmetika

Móda

Gastronómia

Príbeh

Zašlá sláva - Ľubické kúpele

Smiech lieči

Zaujímavosti - Kúpele východojužného Poľska

Krížovka

Pocit dokonalého pohodlia, ktorý by sme mali mať pri každom kúpeľnom pobyte, niekedy umocnia aj maličkosti. Uvedomila som si to pri návšteve kúpeľov v Číži, keď som si mohla v útulnom prostredí hotelovej izby vychutnať šálku voňavého čaju. Bezplatný servis s rýchlovarnou kanvicou a pravidelným dopĺňaním čajov a kávy priamo v izbe zaviedol v liečebnom dome Rimava riaditeľ kúpeľov aj preto, že sám veľa cestuje a takúto službu v hotelovom zariadení dokáže oceniť. Tak prečo nevyjsť v ústrety aj svojim hosťom? Sú aj ďalšie služby, ktoré pobyt v kúpeľoch spríjemnia. Či už je to bezplatné zapožičanie kúpeľného plášťa, kniha poézie na nočnom stolíku, darček v podobe časopisu alebo poskytnutie jednorazových hotelových prezuviek.

O rôzne „maličkosti“, z ktorých sa skladá kult pohodlia v kúpeľoch či wellness hoteloch, sa zaujímali aj návštevníci medzinárodného veľtrhu Slovakiatour v Bratislave, na ktorom bol bohato zastúpený aj zdravotný cestovný ruch.
Medzi expozíciami slovenských kúpeľov, termálnych parkov a samosprávnych krajov malo svoj stánok aj naše vydavateľstvo.

Presvedčila som sa, že v povedomí mnohých ľudí prevláda ešte stále názor, že do kúpeľov je čas ísť až vtedy, keď zdravie začne štrajkovať. V našom stánku sa však zastavili aj dámy, ktoré na kúpele nedajú dopustiť a každý rok sa vyberú „zreparovať sa“ do niektorých slovenských kúpeľov. A to aj preventívne.

Momentálne letí módna vlna stráviť dlhšiu dovolenku v zahraničí pri mori a potom si počas roka dopriať ešte jednu kratšiu dovolenku na Slovensku - možno i zdravotnú. A to je príležitosť pre všetky liečebné kúpele, ale aj termálne kúpaliská a akvaparky. O ich čoraz pestrejšej a kvalitnejšej ponuke vás aktuálne informujeme v našom časopise, ktorý v tomto roku začína vychádzať už nie ako štvrťročník, ale ako dvojmesačník. Súčasne sľubuje podstatne viac strán ako vo vlaňajších číslach, viac súťaží s možnosťou vyhrať kúpeľné a relaxačné pobyty.

Najbližšie – druhé - tohtoročné číslo vyjde v mesiaci apríl. Zmapujeme a porovnáme v ňom ponuku skrášľovacích a detoxikačných pobytov v slovenských kúpeľoch, priblížime novú procedúru aquafitnes, začneme s malou školou cvičenia podľa Pilatesa s odborníkmi na liečebnú rehabilitáciu a prekvapíme vás aj ďalšími témami a novinkami liečebného, relaxačného a regeneračného oddychu.

Skúste ulahodiť telu a duša v ňom určite pookreje.

Boba Diešková - šéfredaktorka časopisu Kúpele